О нама

  Удружење Центар за развој образовања и културе  формирано је у децембру 2014. године,  иницијативом неколико појединаца који су запослени или се баве образовањем, културом или уметношћу, а у недостатку адекватних културних и образовних садржаја и активности за децу и младе у локалној заједници, са циљем да се организују различити едукативни садржаји, радионице, обуке, трибине и слично, за децу,  васпитаче, родитеље, наставнике и све оне који се баве децом и младима.

Визија нашег удружења јесте друштво у којем сви родитељи, васпитачи, наставници и деца остварују сва права и у томе имају пуну, искрену и ефикасну друштвену подршку.

Мисија удружења и разлог нашег постојања и организовања јесте подршка и рад на стварању бољих услова за одрастање, васпитање и образовање у Србији.

Поносни смо на све реализоване пројекте и акције које смо до сада спровели јер су сви били успешни са оствареним резултатима, циљевима и активностима. 

Центар за развој образовања и културе Брус спроводио је 2015, 2016. и 2017. године програм Развој инклузивног образовања, који је било делом подржан и финансиран од стране општине Брус а делом од стране Министарства просвете, науке и технолошког развоја, (неки од пројеката: Развој инклузивног образовања у општини Брус, Хајде да тражимо врлине, Подршка инклузивном образовању  и  Јачање социјалне и образовне инклузије). Издвојили бисмо акцију “Развој инклузивног образовања у општини Брус”, у оквиру које смо потписали протокол о сарадњи са све четири основне школе у нашој општини, реализовали смо предавања за родитеље на тему Инклузије, реализовали семинаре “Развој инклузије”  за све наставнике у нашој оштини и увели педагошког асистента у све четири школе на период од три месеца.

 Такође, поносни смо на ауторски “Водич за јачање социјалне и образовне инклузије” -приручник који је објављен захваљујући трогодишњем акционом истраживању.

Издвојили бисмо и међународни пројекат “Balkan Kids Tube Fest”, који је финансирало Министарство културе и информисања”, а чији је циљ био развијање свести о култури говора на друштвеним мрежама, препознавање и реаговање на друшвено неприхватљиво понашање на друштвеним мрежама и јутјуб каналу. На пројекту је директно учествовало 50 наставника из Србије, 36 из Македоније, 16 из Црне Горе, 6 наставника из Босне и Херцеговине и 5 наставника из Хрватске. Учествовало је укупно 750 ученика из Србије, 504 из Македоније, 102 ученика из Црне Горе, 30 ученика из Хрватске. Многе од школа убациле су у годишњи план рада школе овај пројекат. Пројекат је одобрен и вођен и на еTwinning порталу.

Реализовани су и међународни конкурси културног стваралаштва на којима је по конкурсу учествовало више од 500 учесника, деце из региона: Свако дете је једнако важно, Развој дечјих потенцијала 2022, Развој дечјих потенцијала 2023



Коментари